Dziki i niedostępny Kanion Colca

23 września 2011

Kanion Colca jest najgłębszym kanionem na świecie i jedną z najbardziej znanych atrakcji Peru. Wysokość jego ścian sięga 4200 metrów. Postanowiliśmy, że nie będziemy go zdobywać, ponoć jacyś Polacy już to wcześniej zrobili. Zeszliśmy do niego i wróciliśmy tą samą trasą.

Na dole wielkie zaskoczenie, bo okazało się, że jest tam „oaza” dla turystów, czyli palmy, baseny, domki, bary. Brakowało tylko dyskoteki. Miejsce w gruncie rzeczy bardzo przyjemne i można się tam zrelaksować, ale po dnie dzikiego i niedostępnego kanionu Colca spodziewaliśmy się czegoś innego.

W okolicy można obserwować kondory, a najpopularniejszym miejscem, do którego przyjeżdżają wszystkie wycieczki, jest Cruz del Condor, gdzie co rano jest kilkanaście ptaków.
Ogólnie rzecz ujmując, kondory to takie duże indyki i straszni szpanerzy. Specjalnie latają, żeby się pokazać i żeby ludzie robili im zdjęcia. Jako że sława uderzyła im do głowy to w pewnym momencie stwierdzają „dość już” i odlatują. A wtedy pewnie z dwieście osób robi „uuuu”, które niesie się po całym kanionie Colca.

Polecane wpisy

2 komentarze

Anonymous 1 listopada 2011 at 13:13

Znow swietne zdjecia – ale po co ja to pisze:)
Czekam na foty z Machu, juz sie nie moge doczekac:)

Ile zajmuje zejscie na dno kanionu?

Misiek

Odpowiedz
lbt 2 listopada 2011 at 18:42

Dzięki :)
Na Machu mieliśmy straszną pogodę, więc nie ma co liczyć na wiele ;)
Zejście do kanionu nie jest problemem, według informacji zajmuje 1,5 godziny. Podejście jest trudne i zajmuje 3. Nam zajęło znacznie więcej, ale nie słuchając dobrych rad wyszliśmy w najgorszym słońcu.
Najlepszym rozwiązaniem jest zejść, przespać się w oazie i wrócić następnego dnia.

Odpowiedz

Dodaj komentarz