Linie z Nazca

4 października 2011

Rysunki z Nazca są systemem figur geometrycznych i kształtów rozciągającym się na przestrzeni około 70km2, stworzonym przez kulturę Nazca między 300 rokiem p.n.e a 900 n.e. Ich znaczenie jak dotąd nie zostało rozszyfrowane choć najfajniejsze teorie sugerują, że było to lądowisko dla kosmitów.

Co macie przed oczyma słysząc „linie Nazca”? Wielkie figury z gigantycznych linii, które są tak ogromne, że widać je tylko z samolotu? Przedstawiające niezrozumiałe symbole, których interpretacja nie udała się dziesiątkom naukowców? Jakże to mylne!! Sprawa wygląda tak, że po prostu chłopaki z pobliskiej wsi nudzili się w wakacje i coś tam sobie na piasku skrobnęli, żeby zaimponować dziewczynom z wioski. Figury są malutkie, te co widzieliśmy miały może z dwadzieścia metrów, a grubość linii nie przekraczała 15 CENTYMETRÓW!! Ładne to, ale najbardziej niesamowite jest to, że tego po prostu nie zasypało (no chyba, że naprawiają je tak samo jak to robią na pocztówkach w Photoshopie).
Byliśmy na wieży widokowej, z której było widać „ręce”, „drzewo” i „jaszczurkę”. Przez jaszczurkę prowadzi słynna Panamericana, a okolice jej głowy zostały dokładnie rozjeżdżone przez jeepy, zostały więc dwie figury, które widać. Popatrzyliśmy, porobiliśmy zdjęcia, ponarzekaliśmy na czym świat stoi i że wszystko trzeba zobaczyć samemu, żeby mieć jakieś o tym pojęcie (no można jeszcze czytać krytyczną i zrzędliwą relację z Ameryki Południowej w odcinkach).

Brak komentarzy
0

Polecane wpisy

Dodaj komentarz