Porto

23 września 2014

Pranie łopocze na wietrze, a wino i pastéis de nata smakują wyśmienicie.
Kiedy wyjeżdżaliśmy z Galicji świeciło słońce, nic więc dziwnego, że dojeżdżając do wymarzonego Porto byliśmy nieco rozczarowani. Deszcz strumieniami spływał po azulejos, a wiatr wyrywał z rąk parasolki. Przesiedzieliśmy godzinę na dworcowej ławce zastanawiając się jak w całości schować się w naszymi cienkich sweterkach i czy chustę lepiej założyć na szyję, na głowę, czy okryć nią nogi w samych szortach.

Po południu się wypogodziło, więc ruszyliśmy żwawo. Dawno nie byliśmy tak dobrze przygotowani: w notesie spisane adresy hoteli i telefon do Tiago, a w głowie informacje o tym, że panoramę miasta najlepiej oglądać z wieży kościoła Clérigos, azulejos w hali dworca São Bento, a wystawy fotograficzne w Centrum Fotografii od wtorku do niedzieli do godziny 18.
Porto, Portugalia (4) Porto, Portugalia (6) Porto, Portugalia (5) Posilamy się słodkimi ciachami i soczystym mango. Portugalczycy uwielbiają zupy, więc jemy też smaczne caldo verde, choć wcale nie musimy się już ogrzewać. Za to słynna francesinha okazała się wielką mięsną pomyłką – kanapka z tostowego chleba  z mięsem i dużą ilością żółtego sera jest zdecydowanie daleko od naszych kulinarnych przyzwyczajeń.
Trudno było powstrzymać się wrażeniu, że w mieście nałożono właśnie na wszystkich mieszkańców nakaz wywieszenia prania, szczególnie pościeli.
Porto, Portugalia (22) Porto, Portugalia (11)

Polecane wpisy

6 komentarzy

malgo 18 listopada 2014 at 20:14

pieknie i kolorow. Portugalia to moje ulubione panstwo nad Morzem Srodziemnym. pranie na tle kamienic – bardzo fotogeniczne. a dobre wino bylo?

Odpowiedz
lbt 19 listopada 2014 at 12:07

To prawda, cała Portugalia jest cudna! Wino było tak dobre, że miało będzie cały oddzielny wpis :) Pozdrowienia!

Odpowiedz
czopek 28 lutego 2015 at 02:24

Akurat Portugalia nie jest nad Morzem Śródziemnym ale faktem jest, że to wspaniały kraj.

Odpowiedz
PatTravel 23 listopada 2014 at 18:35

Uwielbiam Portugalię … i jak bardzo chcę teraz do Porto

Odpowiedz
niesmigielska 24 listopada 2014 at 20:32

o nie mogę, a te foty jeszcze lepsze (zaczęłam od drugiej części). chcę tam :(

Odpowiedz
Katarzyna 26 lutego 2017 at 18:11

Porto piękne to prawda. Niektóre zdjęcia niestety przekolorowane (w naturze wygląda to inaczej).

Odpowiedz

Dodaj komentarz