Bangkok po raz pierwszy

28 lutego 2020

Po kilkudziesięciu godzinach podróży, idealnie w południe, dotarliśmy do Bangkoku. My, trzy plecaki, walizka, dwójka zmęczonych dzieci oraz jet lag. A zaraz potem okazało się, że jedyne o czym marzy nasz trzylatek to by wrócić do domu i pobawić się pociągiem.

Potem już było na szczęście lepiej. Pierwszy arbuz w środku naszej zimy, pierwszy pad thai, pierwsze mango sticky rice, pierwszy street food do własnego pudełka. Pierwsze pranie w jednej z ulicznych pralni. Pierwsza świątynia buddyjska i pierwszy zachwyt Olko, bo od wtedy stał się wielkim fanem złotych posągów Buddy, kadzideł i całej świątynnej atmosfery. I pierwsza przejażdżka tuk tukiem, a więc drugi zachwyt Olka.

Bangkok jest szary od smogu i kurzu, duszący od mieszających się zapachów i głośny od warkotu silników i gwaru tłumu. A jednak coś nam się w nim spodobało. Wyjechaliśmy nienasyceni i jeszcze wrócimy. Chyba potrzebowaliśmy trochę azjatyckiego chaosu.

INFORMACJE PRAKTYCZNE: spaliśmy w hotelu Rambuttri Village Plaza, który był nieco przykurzony, ale ogólnie polecamy. Pokój z widokiem i śniadanie bufet przekona nas zawsze!

Polecane wpisy

1 komentarz

Karolina 15 lutego 2021 at 16:36

Polecam odwiedzić wyspe Koh Phi Phi, jesli bedziesz nastepnym razem. :D

Odpowiedz

Dodaj komentarz